Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 13.06.2009 11:17:27 

Web o staré elektronice

PET SHOP BOYS

Teď to bude téma možná trošku mimo mísu jak se říká, ale nemůžu si to odpustit :-D.

V tomto článku bych rád představil slavnou dvojku Pet shop boys. Lidem, kteří poslouchají disco asi netřeba představovat, ale myslím si že i tak je o nich pořád co psát.

Projekt Pet shop boys byl založen už v roce 1981. Založili ho Neil Tennant a Christopher Lowe. Neil je zpěvákem s velmi charismatickým a zvláštním hlasem, kterým si doslova podmanil miliony fanoušků po celém světě. Christopher je klávesák. Jejich hudba nebyla téměř nikdy tvořena nějakou kapelou, ale vždy na syntezátorech a masterkeyboardech propojených s počítačem. Jedná se tedy o styl, který je na rozhraní synthpopu a disca. Zezačátku svého působení natočili několik písní, které se dostali do malých klubů především v Belgii a Francii. Doslova obří skok v jejich kariéře udělal song West End Girls, který natočili s producentem Stephenem Haguem. V roce 1985 tato píseň bořila veškeré hitparády-předvším v USA a v Británii. Dalším velmi slavným songem byla píseň Domino Dancing. V roce 1987 přišli s úpravou písně Elvise Presleyho Always on my mind. Tuto původně rockovou baladu předělali do rychlejšího disco rytmu, to se ve světě okamžitě uchytilo, i když některé fanoušky Elvise to asi šokovalo. Každopádně se jejich verze písně Always on my mind stala jednou z nejhranějších skladeb jejich produkce. Dalším obrovským hitem, na který se dodnes nezapomíná je song Go West z roku 1993. Tento song takřka obletěl celý svět. Většině lidem je známá alespoň melodie. Pet shop boys u nás vystoupili poprvé v roce 1991, pokud vím tak komunistický režim je zakázal, proto bylo jejich vystoupení možné až po revoluci v roce 1989.

Krásným songem, který kdysi rozplakal některé citlivější povahy je další jejich hitovka It´s a sin. Jejíž melodie je také velmi známá. Velmi zajímavou ironií osudu je, že rytmus songu Always on my mind inspiroval i některé další výrobce elektronických klávesových nástrojů a to firmu Yamaha, která v roce 1993 uvedla na trh nástroj YAMAHA PSR 510, jejíž doprovod č. 15 (eurobeat) byl přesnou kopií rytmu tohoto songu. Škoda jen, že Yamaha už tento doprovod do dalších modelu jako byly PSR 520, 550, 640 atd atd nenainstalovala.

Jejich novějšími songy jsou např. Minimal, Miserablism, Integral atd... V současné době by se mělo na obchodních pultech objevit i jejich nové album. Jejich posluchačům a fanouškům asi spadl kámen ze srdce, že se Pet shop boys nenchali unést moderní rádoby hudbou jako je např. Tekno a techno. Ne Pet shop boys si jedou pořád svuj styl disca a sythpopu, který má hlavu a patu. Nedávno získali ocenění za celoživotní práci a velký přínos do světa pop music.

Pet shop boys používají nejčastěji tyto klávesy a syntezátory:

ROLAND A 50

EMULATOR 11

KORG a mnoho dalších. Samozřejmě používali a používají sposut MIDI počítačů a programů pro zpracovávání MIDI dat.

Pet shop boys byli v ČR naposled v roce 2006, kde vystoupili v rámci Love Planet.

Zde je jedno z videí na youtube.com. Tady můžete vidět Pet shop boys živě v dobách jejich největší slávy.

 

 

 GO WEST

 domino dancig

 

 

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek